28 września 2011

Fashion Law

"Produkt luksusowy" postrzegany jako coś nadzwyczajnego, wysokiej jakości, generalnie ujmując - pożądane dobro materialne. Moda, szczególnie ta haute couture to wysoka sztuka o równie wysokiej cenie. 

Prestiż we współczesnym świecie przybiera już nieco inny obraz niż ten tuzin lat temu. Nie liczą się wielkie logo "D&G" na przodzie koszulki, a dyskretna kratka Burberry na podszewce płaszcza tej marki. Jednak to kosztuje, a nie każdy może pozwolić sobie na zakup owych towarów luksusowych, chociaż chce je posiadać.

Dlatego też głośno o podróbkach, ale może nie tyle tandetnych imitacji toreb Louis Vuitton na chińskich targach, a ściąganiu z innych projektantów. Wszyscy kupujemy coś, co tylko przypomina oryginał produktu - wszystkie rzeczy z sieciówek typu Zara czy H&M są produkowane na wzór czegoś, co  zrodziło się w głowie jednego z wielkich designerów. Pytanie tylko, gdzie jest ta cienka granica pomiędzy inspiracją a ściągnięciem koncepcji kogoś innego? Niewątpliwie to grzązki temat, gdzie każdy znajdzie argument potwierdzający jego rację. Warto wspomnieć chociażby o sporze Christiana Louboutina i YSL w kwestii "czy-tylko-Louboutin-może-używać-czerwonych-podeszw-w-butach-swojego-projektu?". Sprawa trafiła do sądu, a Louboutin ją przegrał. Chociaż moim zdaniem i tak czerwone podeszwy zawsze kojarzone będą Christianem L.

To jeden z problemów, gdzie moda zakrawa o prawo i ta wąska dziedzina to kolejne z moich zainteresowań... 

Spójrzcie tylko na słynne balerinki myszki... Oryginał Marca Jacobsa i produkt innej firmy.

zdjęcie z: http://www.ioffer.com/w/1091639
http://www.sklep.hegos.eu/images/products/1451/700_1451.jpg"Prawo modowe" to wąska działka, o której na pewno jeszcze nie raz usłyszymy! A to jakie rzeczy nosimy to tylko i wyłącznie nasz wybór. Jest wiele sposobów, by wyglądać stylowo... i tu przypomina mi się cytat: "It's not the content, it's the style and I'm content with my style".

P.S. Jak podoba Wam się mój nowy layout? Sama robiłam!:)

3 komentarze:

 1. nowy design Twojego bloga strasznie mi się podoba ;)
  pozdrawiam :)

  http://simplyalifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. oh marzę o myszkach Jacobs'a! ale 'inspirowanych' nimi, raczej bym nie kupiła, więc w sferze marzeń pozostanę;)

  nie wiem jaki layout był wcześniej, ale ten mi się podoba!oryginalny, a usta w formie kropki są świetnym pomysłem!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...