20 września 2011

20.09, 22:56

Dwudziesty września 2011 roku zapowiadał się być jednym ze zwyczajnych jesiennych dni. Od rana padało, pogoda nie zachęcała do wytykania nosa za drzwi. Jednak miałam przed sobą sześć godzin z zajęć - z historii sztuki oraz z reklamy i komunikacji. Jakoś przetrwałam naukowy maraton i pod koniec dnia nawet dowiedziałam się dlaczego.

O 17, za namową mamy, która doczytała się w kalendarium wydarzeń na mojej uczelni, że w księgarni na campusie odbywa się spotkanie z pewną pisarką, wyruszyłam na wykład z Justine Picardie. Na pewno nie był to typowy wykład, raczej podróż przez życie Coco Chanel. Picardie ma na swoim koncie pracę w brytyjskim Vogue'u, pisuje felietony do The Sunday Times czy Harper's Bazaar, była także redaktorem naczelnym Observer, a występowała w roli autorki biografii wyżej wspomnianej projektantki-legendy. Urzekła mnie ogromna skromność Brytyjki i jej nieoceniona umiejętność odtwarzania chwil, jakie przeżyła Chanel. W końcu nie tysiącom udaje się wyciągnąć tak niebywałe informacje od siostrzenicy Coco. Od Picardie bije dobroć i prawda. Zresztą możecie się przekonać, zabierając się za lekturę jej książki.  Mi udało się to zrobić podczas rozmowy z pisarką, tak przemogłam się, stałam przy niej i zadawałam pytania.

Szczęściara ze mnie dziś :)Justine PicardieI mam dedykację!


5 komentarzy:

 1. Ach, faktycznie szczęściara z ciebie! Zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi! I found your blog and I like it so much! So cool!
  Come and visit my blog, and if you like it, follow me, I'll be waiting for you!

  Cosa mi metto???

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka ładna niespodzianka :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ho, ciekawie tu. Niespodzianka wyśmienita - a spotkanie z autorką - nie do zapomnienia.
  Ja czytałam jakąś opaśną, nagradzaną biografię Coco (zapomniałam autora, zresztą - nie przyda Ci się) i czasem ta szczegółowość bywała nużąca.

  Pozdrawiam!
  sancewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. wspaniała spódnica! pozazdrościc :)

  pozdrawiam,
  Anna

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...