18 września 2011

NYFW Spring 2012 Highlights

Czy wiecie, że Nowojorski Tydzień Mody był tym pierwszym na calutkim świecie? Zainaugurowany już w 1943 roku (tak, podczas wojny) wciąż bawi i zachwyca setki tysięcy wielbicieli sztuki ubioru. Obojętnie czy ma miejsce w Bryant Park czy Lincoln Center, czy jeszcze innych magazynach porozrzucanych po całym Manhattanie.


A oto moje typy na Wiosnę'12. Ostrzegam... będzie amerykańsko!J.CREW


Odkąd Millard "Mickey" Drexler odszedł z GAP-a i przejął J.Crew, nijaka marka została odmieniona nie do poznania. Świeżość, soczystość to hasła, które pozwalają odnosić J.Crew takie sukcesy. Jestem zakochana w ich kolekcjach, często wpadam do ich sklepu - ceny wcale nie powalają na kolana, a naprawdę jest z czego wybierać. Kiedy pracowałam w showroomie MNZ promowaliśmy markę Edith A. Miller z bawełnianymi koszulkami i dzianinowymi sukienkami... i co... J.Crew teraz ma ich kolekcję w sklepach! Brawo Mickey, brawo J.Crew!


DKNYAmerykańska klasyka... Nieco mniej koloro niż u wyżej wspomnianej J.Crew, ale nadal jest na co popatrzeć... nie przypomina Wam trochę mody kilka dekad wstecz? Może trochę w stylu Jackie O.?

ALICE + OLIVIAMłode pretendentki do modowego Oskara. A czemu? Na to pytanie powinniście być w stanie odpowiedzieć po obejrzeniu filmiku. I ta piosenka jako podkład muzyczny! Wciąż jej słucham. Dobry pokaz nie składa się tylko z dobrej kolekcji - w końcu liczy się całkokształt.


Oprócz tego wielkie brawa dla Marca Jacobsa, który za kilkanaście lat będzie mistrzem niczym sam Karl Lagerfeld. Tym bardziej jak przejdzie od L.V. do Diora. Myślę, że kolekcja Caroliny Herrery (której projekty od niedawna można oglądać i kupować na Nowym Świecie) spodobałaby się Paniom 30+. Jak zawsze elegancko i z klasą.  Warto też przejrzeć filmik z kolekcją Ewy Minge... w końcu trzeba promować to, co rodzime!


Podsumowując - jednolite kolory, wzory, proste kroje, często króluje linia A. Taki był ten tydzień mody.


Nowy Jork znów nie zawiódł.


Zapomniałabym dodać, że Mercedes-Benz jest sponsorem NYFW od 2009 roku!

2 komentarze:

  1. Marc Jacobs w tym roku zasługuje na największe brawa, to co zaprezentował było po prostu piękne :)
    pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. już od dawna obserwuje Alice + Olivia. a J.Crew strasznie podoba mi się właśnie za tą świeżośc i kolory..

    A.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...