30 września 2011

Moje miejsce na Ziemi.


6,9 miliarda ludzi poszukuje, poszukiwało czy też będzie poszukiwać swojego miejsca na Ziemi pośród 148 940 000 km² lądu. W międzyczasie niektórzy stwierdzą, że “cztery korzenie wszystkich rzeczy to: ogień, powietrze, niebo i ziemia” i zaprzestaną tułaczki po odnalezienie swojego kąta. Jeszcze inni od razu poczują tę błogość, szybszy puls związany z przebywaniem w miejscu, które się kocha. Część dojdzie do wniosku, że “czują się cudzoziemcami na ziemi i w niebie”, a takich jak ja będzie bujać po wszelakich zakamarkach tego świata, nie przywiązując wagi do kierunków, aż uświadomią sobie, że “szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich". A niewątpliwie szczęście to uczucie, które odzwierciedla stan,  gdy wiem, że jestem u siebie. Jednak zanim dotarłam do tego momentu czekała mnie długa droga, podróż po pięknych miejscach, która zapisała wiele wspomnień.

Rowy 

Jeszcze kilka lat temu temu miejscu przyznałabym zaszczytny tytuł ukochanego kąta na całym globie. 


ul. Wiejska

Później przyszły czasy adorowania boiska na Wiejskiej, które pozwoliły zrozumieć, że "Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy".


Wigry

Następna droga, którą obrałam miała być asem w kieszeniu, a okazała się... dziewiątką.


Brzezie

A wszystko po to, by nauczyć się cierpliwości i czekać na swoją kolej, jednocześnie patrząc w przyszłość, która ma okazać się jasna i radosna.


Nowy Jork

W końcu obrałam kierunek pod tytułem: "Idę za swoją pasją" i wylądowałam po drugiej stronie oceanu. Wielkie Jabłko to istny międzynarodowy tygiel, który pokazał, że człowiek może czuć się samotnym wśród ludzi. Wcześniej myślałam, że mogę żyć wszędzie. W efekcie przeżyłam wiele nieprzespanych nocy i odczytałam kilkanaście listów, które na chwilę wstrzymały oddech, by pomóc zaczerpnąć powietrza ze zdwojoną siłą. To miejsce zreperowało wszystkie uszczerbki charakteru, okazało się być lustrem duszy, nakazało wierzyć i nagromadziło siłę, by...


Moje miejsce na Ziemi

...wrócić do centrum Polski, dawać cząstkę siebie dla innych, być zmianą, którą samemu chce się widzieć w świecie.
 I codziennie dostrzegać uśmiech, i błysk w oku ludzi, których się kocha.


Niezależnie czy jest się mieszkańcem niewielkiej miejscowości, czy kosmopolitycznym typem wyznającym zasadę: "Jestem obywatelem świata", prędzej czy później natrafi się na miejsce, gdzie doświadczymy swobody, uronimy łzę szczęścia i ogarnie nas spełnienie. Nie uciekajmy od tego, pozwólmy ponieść się emocjom, tak jak ja, gdy słyszę: "Witamy na lotnisku w Warszawie" i oznaczmy sercem swoje terytorium. 

Takie właśnie jest moje miejsce na Ziemi.
3 komentarze:

 1. "Wędrówką życie jest człowieka"
  Przede mną jeszcze kawał drogi, ale mam nadzieję, że nigdy nie będę chodził na skróty i nie będę omijał tych dróg, na które padają kłody :)
  Dziękuje za ten post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wzruszyłaś mnie tym wpisem
  i nieważne gdzie będziesz, zawsze będziemy na Ciebie czekać

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...