5 lutego 2013

Hart, Schaffner & Marx

Brytyjskiego agenta 007 ubiera Brioni, jeden z najlepszych włoskich krawców. Natomiast o oficjalną garderobę pierwszego w historii prezydenta-Afroamerykanina - Barack'a Obamy - dba marka Hart, Schaffner & Marx. 

Jeżeli ktoś uważa, że prezencja amerykańskich biznesmanów odbiega od tego, co prezentują ci europejscy, to po części ma rację, ale oznacza to także, że nie zapoznał się jeszcze z ofertą Hart, Schaffner & Marx.

Sklep został założony przez dwóch braci Harrye'go i Max'a Hart w 1872 roku w Chicago przy State Street i początkowo nosił nazwę Harry Hart and Brother. Z upływem czasu firma ewoluowała aż dziś szczyci się tym, że ubiera samego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Amerykanie są narodem stosunkowo konserwatywnym, i to nie tylko w kwestiach ubioru. Jednak, warto zauważyć, że USA to kraj tak różnorodny i tak rozległy, że nie możemy przypisywać wszystkich do jednej kategorii. Na Wschodnim Wybrzeżu królują spodnie khaki i marynarki klubowe w odcieniach granatu czy butelkowej zieleni, przy bardziej oficjalnych okazjach mężczyźni wybierają trzy częściowe garnitury i muchy. Podczas pierwszych miesięcy mojego pobytu na Nowym Kontynencie bawiły mnie za krótkie spodnie moich profesorów. Z czasem dowiedziałam się, że to styl amerykańskiego krawiectwa, bowiem nogawki spodni obcinane są pod kątem prostym, a nie jak to tradycyjnie robi się w Europie - pod skos. Niestety, w większości kraju, szczególnie w Środkowej Ameryce i na Południu mężczyźni noszą marynarki o co najmniej dwa rozmiary za duże i spodnie o kształcie nadto... workowatym. 

Hart, Schaffner & Marx starają łączyć się wszystko, co Amerykanie kochają najbardziej - klasykę i wygodę, a do tego dodają szczyptę stylu, której u naszych przyjaciół zza oceanu czasami brakuje.

Pocieszam się faktem, że prezydent Obama zawsze prezentuje się rewelacyjnie i lansuje rodzimą markę Hart, Schaffner & Marx. 

Wygląda na to, że Michelle i Barach Obama to najlepiej ubrana para prezydencka wszechczasów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...