26 stycznia 2013

Pitti Filati and Vintage Selection. Fashion Fun in Florence.

We Florencji trawa weekend, który rozpieszcza wszystkich sympatyków mody. W dniach od 23 do 27 stycznia odbywa się Vintage Selection 21. Natomiast od 23 do 25 stycznia miał miejsce Pitti Filati. 

Vintage Selection 21 to swego rodzaju targ mieszczący się w budynku przy stacji Leopolda. Możemy tam znaleźć prawdziwe oldschoolowe perełki. Louis Vuitton, Chanel, Hermes czy Gucci należą do jednych z nielicznych marek, których rzeczy znalazły się na stoiskach Vintage Selection 21. Jednak, nie trzeba być miłośnikiem ubrań z drugiej ręki, by zakochać się w atmosferze imprezy. To świetne miejsce, by przypomnieć sobie stylistykę mody z dawnych lat, poszukać inspiracji. Dlatego, oprócz  poszukiwaczy nietuzikowych torebek, sukienek czy biżuterii, znajdziemy projektantów i nawet prognostyków trendów. Mi szczególnie podobał się klimat eventu... W końcu chyba już przekonaliście się, że uwielbiam muzykę lat 80., a tutaj mogłam słuchać się w największe hity tej dekady. Ponadto, zachwyciła mnie różnorodność produktów i oryginalność ludzi, którzy się pojawili na ów targu. Po prostu, jeżeli kiedyś odwiedzicie słoneczną Toskanię, to musicie pojawić się na Vintage Selection 21. Polecam!

Natomiast, dla profesjonalistów, ludzi z branży organizowany jest we Florencji trade show, tzw. B2B (Business to Business), Pitti Filati, gdzie przedstawiane są trendy wyrobów z dzianiny. Zatem, Knitted Republic, nie mogła pominąć wspomnienia  takich wydarzeniu! Jest to mniejszy targ w porównaniu z White, Premiere Vision czy D&A; choć bardzo profesjonalny. Może dzianiny nie są najbardziej pożądanym materiałami, ale Włosi kochają wyroby z wełny czy kaszmiru! Ten rynek jest tu największy w całej Europie, jeżeli nie na świecie... Udało mi się zamienić kilka słów z firmą Natural Fantasy, a także Filati Power. Współpracuję one z takimi brandami, jak J.Crew, Eileen Fisher, Zegna, Dolce&Gabanna... Wyobraźcie sobie, że najwyższej jakości kaszmir potrafi kosztować aż 180 euro za kilogram!

Poniżej kilka zdjęć, żebyście mogli odczuć modową florencką gorączkę!


 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...