7 stycznia 2013

Must See: Fashion Movies


"The Seven Year Itch" ("Słomiany Wdowiec"), 1955. 

Film autorstwa Billy'ego Wilder'a. Wart uwagi ze względu na przepiękne kostiumy. W końcu Marilyn Monroe to jedna z najbardziej czarujących kobiet drugiej połowy XX wieku, ulubienica samego Salvatore Ferragamo.


  
"Breakfast at Tiffany's" ("Śniadanie u Tiffany'ego), 1961.

Blake Edwards wyreżyserował film na podstawie powieści Truman'a Capote'a, który stał się klasykiem. W główną rolę Holly Golightly wciela się kolejna stylowa aktorka XX wieku - Audrey Hepburn. Po obejrzeniu... diamenty staną się przyjacielem każdej z pań, a już najlepiej te w charakterystycznym niebieskim pudełeczku od Tiffany'ego."Blow Up" ("Powiększenie"), 1966.

Michelangelo Antonioni to geniusz kamery. "Powiększenie" to dramat, gdzie bardzo dobra fabuła trzyma widzów w napięciu. Oprócz samej akcji rozwiązywania zagadki zwróćcie uwagę na kostiumy, kostiumy i jeszcze raz kostiumy. Bajeczny powrót do lat 60."Legally Blonde" ("Legalna Blondynka"), 2001.

Elle Woods, studentka zarządzania w branży mody na UCLA. Piękna, popularna i bardzo różowa, ale jak się okazuje niezwykle zdolna i ponad przeciętnie inteligentna, bo zostaje absolwentką prawa Uniwersytetu Harvard'a. Może nie jest to film najwyższej klasy, ale mi się podoba!"The Devil Wears Prada", ("Diabeł Ubiera się u Prady"), 2006.

Filmowa Miranda to aluzja do Anny Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue'a. "Diabeł Ubiera się u Prady" przedstawia świat prasy modowej i uchyla rąbka życia w redakcji. Nieco przejaskrawiona rzeczywistość, ale jednak odrobinę prawdziwa. Na podstawie książki Lauren Weisberger."Sex and the City" ("Seks w Wielkim Mieście"), 2008.

Chyba nie ma kobiety, która nie widziałaby choćby jednego odcinka "Seksu w Wielkim Mieście". Film jest wisienką na torcie całej serii tego serialu. Moim zdaniem nieco gorszy niż telewizyjne epizody, ale i tak warty uwagi. Te cztery kobiety zawojowały Manhattanem. A Sarah Jessica Parker zawsze wypada genialnie, tak uważam. 

  


"Confessions of a Shopoholic" ("Wyznania Zakupoholiczki"), 2009.

Tym razem lekko i przyjemnie, ale z przesłaniem. Pokochamy ten film, bo w końcu każda z nas ma w sobie coś z zakupoholiczki... To ile par butów kupiłyście w ciągu ostatniego miesiąca?
 "The September Issue", 2009.

Dokument. Życie Anny Wintour, idolki wielu kobiet ze świata mody i nie tylko, za kulisami. Jaka naprawdę jest królowa i jak wygląda przygotowywanie największego, wrześniowego numeru amerykańskiego Vogue'a dowiecie się po zapoznaniu z "The September Issue".


A Wy, co dorzucilibyście do tej listy?

3 komentarze:

  1. Świetny post. Od nowa muszę pooglądać wszystkie pozycje!

    OdpowiedzUsuń
  2. Funny Face! Sabrina! Rzymskie Wakacje! Czyli wszystko z Audrey :D Tam jest tyle pięknych kostiumów, że ciężko się nie zakochać. No i Gentelman Prefer Blondes!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...