25 października 2012

Beyond Fashion.


Ruszyła już SIÓDMA edycja Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Impreza odbywa się w dniach od 24 do 28 października w Łodzi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24, a także w zabytkowym kompleksie Księży Młyn. Nieliczne pokazy będę miały miejsce w Andel’s Hotel.
Co zmieniło się na Fashion Philosophy od jego ostatniej, majowej odsłony? Nawiązano współpracę z agencją IMG Fashion, która w dużym stopniu angażuje się w organizację Nowojorskiego Tygodnia Mody. Zainicjowano także projekt - „salon” w Andel’s Hotel. We wnętrzach pokojów pokazywane będą projekty Agaty Wojtkiewicz, Michała Szulca, Natalii Jaroszewskiej, Macieja Zienia czy MMC Studio Design. To idealne miejsce dla spotkań z mediami i buyerami.
W tym roku zbudowano wiele wybiegów, byśmy mogli podziwiać imponującą liczbę prawie… 120 pokazów. Ów maraton ma swój początek dziś, w czwartek 25 października. W ramach Designer Avenue („dojrzalszych kreatorów) zobaczymy ponad 30 kolekcji, takich projektantów jak AGA POU, AGATA WOJTKIEWICZ, AGNIESZKA ORLIŃSKA, ANNA PONIEWIERSKA, BERENIKA CZARNOTA, EWA KOZIERADZKA, GRZEGORZ KASPERSKI, HYAKINTH, JUSTYNA CHRABELSKA, KAMILA  GAWROŃSKA-KASPERSKA, KĘDZIOREK, ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC, MALDOROR, MAŁGORZATA DUDEK, MICHAŁ SZULC, MMC STUDIO, MONIKA BŁAŻUSIAK, NATALIA JAROSZEWSKA, NENUKKO, ORSAY, POLYGON, P&V, PROJECT ZOA., ROBOTY RĘCZNE, TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, PIOTR DRZAŁ, POLYGON, PTASZEK, SOLAR, WIOLA WOŁCZYŃSKA.
Wybieg Off Out Schedule (młodsi krawcowie) trwający przez cztery dni (od 25 do 28 października) jest miejscem prezentacji kolekcji takich projektantów jak ANNISS, ALEKSANDRA CHABEREK, BOŻENA ŚLAGA, EMILIA JANKOWSKA, GUTOWSKI EWERT, HERZLICH WILLKOMEN, IMA MAD, JANKOWSKA & HERUSS, JAKUB PIECZARKOWSKI, JOANNA STARTEK, MAŁGORZATA KNOPIK – SKIBIŃSKA, MARTA SINIŁO, MAGDALENA KUBALAŃCA, MISSHI NAKAMISHI, MONIKA BŁOTNICKA, OLA BAJER, OLGA MIELOSZYK, PAULINA PLIZGA, THUNDER BLOND.
Warto też wspomnieć, że w tym roku w roli specjalnego gościa zaprezentuje się Nuno Baltazar, portugalski designer.  
Jednak Fashion Philosophy nie powinno kojarzyć się wyłącznie z pokazami mody. Stałe miejsce w repertuarze Łódzkiego Tygodnia Mody zdobył Showroom projektantów. To wyjątkowe miejsce, gdzie można napić się kawy, porozmawiać, a przede wszystkim obejrzeć czy nawet zakupić dzieła kreatorów. Showroom stworzono na wzór zachodnich Concept Store, gdzie każdy ma poczuć się komfortowo.
Myślę, że ciekawą inicjatywą jest również LET THEM KNOW – cykl szkoleń kierowany zarówno do profesjonalistów, jak i pasjonatów branży modowej. W tym roku spotkania poprowadzi między innymi Justyna Eidrigevicius – Kasprzycka, założycielka Fashion&Co, jedynej filii francuskiej agencji prognozującej trendy NellyRodi oraz Stefan Siegel – twórca portalu Not Just a Label.
Fashion Philosophy nie zapomina również o pasjonatach sztuki. Będziemy mieli możliwość podziwiać dzieła młodych twórców, takich jak: duet Łukasz Dziewic & Magdalena Pankiewicz, Aga Stodolska, Kinga Wasilewska, Marcin Kosakowski, Monika Jelińska, Małgorzata Turczyńska, Michał Polak, Daniel Jaroszek, Tomasz Chudziński i Paulina Wierzgasz.  Odbędzie się także wystawa fotografii Mikołaja Komara – redaktora naczelnego KMAG. Jako że polskie Elle obchodzi swoje osiemnaste urodziny, będzie okazja do odświeżenia sobie osiemnastu najlepszych fotografii, które ukazały się w tym magazynie. Co więcej, w Muzeum Kinemtografii zorganizowano wystawę prac Rona Kedmi, pochodzącego z Izraela, fotografującego dla takich tytułów jak GQ i Vogue. Ponadto, ze strony www.fashionweek.pl dowiedziałam się, że we wnętrzach Mebloteki przy ul. Piotrkowskiej 138/140 na powierzchni 60 m² zaaranżowano przestrzeń mieszkania w ramach wystawy „Miss Onomono’s & Mister Yellow’s eco home”.
Podsumowując, Fashion Philosophy Fashion Week Poland to polskie centrum mody. Z roku na roku zauważam jak ta, zapoczątkowana nieco ponad 3 lata temu, idea się rozwija. Cieszę się, że tym razem osobiście będę miała okazję przyjrzeć się temu projektowi. Wierzę, że Polska ma szansę stać się jednym z krajów, gdzie moda definiowana jest jako coś bardziej wartościowego niż samo ubranie – jako zjawisko, które inspiruje tak dużą grupę ludzi na całym świecie. Za duży plus akcji uważam również, że łączy artystyczny aspekt mody z biznesowym. Fashion Philosophy to nie tylko skupisko projektantów, modelek i dziennikarzy, ale i merchandiserów. Łódź rozwija się dzięki takim wydarzeniom. W tym samym czasie w mieście trwa także Łódź Design Week. Nie pozostaje mi napisać już nic innego niż… trzymajmy kciuki!
Źródło informacji: www.fashionweek.pl

P.S. Nowa grafika na moim blogu to efekt współpracy z utalentowaną studentką warszawskiej ASP, Darią Solak. Daria to również autorka bloga www.subiektywnieosztuce.blogspot.com. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...