10 kwietnia 2013

Twofold: o tym jak zestawiać nowoczesność z tradycją.

Założę się, że nieraz stawaliście przed wyzwaniem godzenia Waszych przyzwyczajeń z czymś, co Was po prostu silnie zaskoczyło. Mimo wszystko, większość z nas uwielbia ten dreszczyk emocji, gdy wchodzimy w nieznane. Chociaż warto wtedy mieć przy sobie coś, co przypomina o przeszłości, jakąś ulubioną rzecz.

Podobny problem objawił się przed Jessicą Warner. Młoda, przedsiębiorcza Australijka zdążyła już mieszkać w Sydney, Tokio, Hong Kongu i Nowym Jorku, a także ukończyć studia na the Australian National University oraz na Fashion Institute of Technology. Doświadczenie zdobyła między innymi w Muzeum Guggenheim'a w NYC oraz w The Brooklyn Academy of Music. Zwiedziła już tyle miejsc i z każdego chciała wynieść coś nowego, jednocześnie nie zatracając jego jedynego w swoim rodzaju klimatu.

Zainspirowana swoimi doświadczeniami, szczególnie tymi, które doktknęły ją podczas pobytu w Japonii w 2007 roku, kiedy zachwyciła się pracującymi tam projektantami tkanin, którzy łączyli nowoczesne wzory z technikami tkania z dawnych lat, w marcu 2013 roku otworzyła własną firmę - Twofold.

Marka działa wyłączenie online i specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów z nowoczesnych materiałów z duszą, bo wykonanych w sposób tradycyjny. Jessica przyznaje, że projekty, które wykorzystuje pochodzą z jej podróży. Dziewczyna uwielbia małe, niezależne butiki i odkrywanie lokalnych artystów.

Od dnia otwarcia strony internetowej nie minęło wiele czasu, ale wiadomo już, że bestsellerami są szal Arrow Feather od NUNO, torba Azuma od Kyototo i jedyna w swoim rodzaju chusta "oya" od Rumisu. 
 
Po więcej zajrzyjcie na: http://www.twofoldstyle.com
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...