10 maja 2011

Moda. Fashion. Die Mode. La Mode.

Moda? Niezaprzeczalnie jeden z najbardziej rozwijających się przemysłów. W tym przypadku, rzekłabym nawet jeden z najbardziej kwitnących, bo przecież Moda to taka barwna branża.

Warto wiedzieć, że moda to nie tylko szkicownik, zestaw ołówków i paleta kolorów dla projektanta. Moda to także sztab ludzi, który przez tysiące godzin pracy tworzy to, co później kupujemy, oglądamy, to, co staje się naszym przedmiotem pożądania.

W Polsce moda dopiero raczkuje. Monika Jaruzelska otwiera Szkołę Stylu, od dwóch lat podziwiamy kolejne edycje Poland Fashion Week. Warszawska ASP uruchamia katedrę mody.

Jestem osobą, która została porwana przez nurt Pani Mody. Studiuję Fashion Merchandising Management na Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Planuję zajmować się biznesową stroną mody. Wiem, że nie będzie łatwo, bo pionierom nigdy łatwo nie jest. Jednak wierzę, że motywacja i odwaga pomoże mi odnieść sukces w przyszłości.

Zdecydowałam się stworzyć tego bloga, by otworzyć wszystkim (obecnym i tym przyszłym) pasjonatom mody oczy na świat tego biznesu oraz udzielać wskazówek na podstawie moich doświadczeń.

Na koniec pozostawiam Was z trafnym cytatem:

"Trudniej jest zrobić artykuł o projektancie niż o polityku. Pisanie o modzie jest gorsze niż reportaż wojenny."
                                                                     Stefano Tonchi

Polecam także dwa modowe abecadła:

Annemarie Iverson "In Fashion" oraz Teen Vogue Handbook, które pomogą się Wam zagłębić w świat mody.

Miłej lektury!

***

As I live internationally, let me write a couple of words also to other users that are unable to understand my native language.

I decided to launch a blog concerning all problems about starting career in fashion. It is a growing and money making industry. However, some people think that fashion means designer. That's not true. Fashion is a group of people that are responsible for the final look of what we buy, look at and desire.

I am a student at Fashion Institute of Technology and my major is Fashion Merchandising Management. I hope that my experience will help you to find out more about the fashion world, especially fashion business.

Let me recommend you two book that should be an essential for people eager to start career in fashion:

Annemarie Iverson "In Fashion" and Teen Vogue Handbook.

...so go to the closest bookstore or order it on Amazon and have fun!

1 komentarz:

  1. Aniu, to niezwykłe! Mam nadzieję, że czytając Twoje wpisy poznam głębiej to, czym się aktualnie zajmujesz. I to jakiś dziwny, przedziwny, ale fantastyczny zbieg okoliczności, że na siebie...hmm...trafiłyśmy. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...