12 lutego 2012

NenukkoNenukko reprezentuje młodość, kreatywność i innowację na polskim rynku mody. Może i proponowana przez nich estetyka nie odzwierciedla upodobań każdego, aczkolwiek warto docenić ich za konsekwencję w budowaniu image'u (który naprawdę jest kompletny) i tworzeniu charakterystycznego stylu. Znalezienie niszy i zdobywanie klientów wśród tej grupy to współcześnie klucz do sukcesu. Zespołowi Nenukko (Tak, zespołowi! Ten koncept też wydaje mi się interesujący - za kolekcje firmy odpowiada kilku projektantów.) się to udało. Załatali dziurę w przemyśle, zauważając "brak różnorodności w nurcie odzieży miejskiej na lokalnym rynku tekstylnym" i na tej podstawie wykreowali markę, która ten rynek urozmaica. 

Do klientów Nenukko należą zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku od 25 do 35 lat, pochodzący z różnych grup zawodowych. Jak się okazuje proponowana "kosmiczna odyseja" ze szczyptą japońskiego smaku (bo tak kojarzą mi się ich projekty) znajduje swoich zwolenników nie tylko wśród ludzi sztuki. Te kolekcje naprawdę zapadają w pamięć i chyba o to chodziło. Nenukko to brand rozpoznawalny, unikatowy i proponujący jakąś nowość. Nic zatem dziwnego, że już od trzech lat uczestniczą w Poland Fashion Week.

Wszystkie kolekcje Nenukko powstają w Polsce, począwszy od prototypów w pracowni Nenukko, kończąc na finalnych projektach odszywanych przez zaprzyjaźnione krawcowe. Ponadto nieliczne wzory zlecane są niewielkiej szwalni. Udało mi się też dowiedzieć, że wykorzystywane materiały pochodzą od polskich producentów, rzadziej od zachodnich importerów. Brawo!

Nenukko to marka odzieżowa, ale niewykluczone, że ich asortyment zostanie poszerzony o akcesoria.

Rzeczy Nenukko można zakupić w pracowni firmy, warszawskich sklepach Secret Life i Blind Concept Store, salonie Jagi Hupało Hair Design, krakowskim Idea Fix, poznańskim Monosquare oraz Spot, a także online na www.fullofstyle.pl, www.teskoblofstore.pl, www.dresscode.pl. A i ceny nie straszą!

Nenukko nie zapomina też o zagranicznych klientach - zamówienia można otrzymać w ciągu dwóch tygodni, zostaną wysyłane pod wskazany adres.


Poniżej zdjęcia z kolekcji Empty Set SS'12. 


Strona internetowa Nenukko: www.nenukko.com
Facebook: http://www.facebook.com/pages/nenukko/209931693145


Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych Nenukko.
Fot. Pszemek Dzienis
Mod. Laura Breszka, Michał Sadowski
Włosy Jaga Hupało Born To Create
Stylizacje Nenukko Team


2 komentarze:

  1. Akcesoria - super sprawa, przydałyby się i myślę, że efekt mógłby być naprawdę dobry!

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, czekam na akcesoria od Nenukko. O ile ubrania nie do końca mi odpowiadają (choć nie można projektantom odmówić wszystkich zalet, o których wspomniałaś), o tyle podobnie kreatywne podejście w kwestii dodatków może być miłym zaskoczeniem.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...