7 listopada 2011

Prada Marfa

Może nie każdy jest sympatykiem Plotkary, amerykańskiego serialu o nowojorskiej elicie, ale założę się, że odszukam wśród Was zwolenników projektu "Prada Marfa". 

Zainspirowana obrazem znajdującym w penthousie Lily, jednej z bohaterek Plotkary, odkryłam rzeźbę "Prada Marfa". Zainstalowany w 2005 roku, mały budynek, imitujący butik Prady, mieści się w teksańskiej głuszy, przy Route 90. W środku znajdziemy kilkadziesiąt par butów, ofiarowanych przez Pradę. Sztuka pop-architektoniczna. Podoba mi się. Aż chce się wynająć trzydziestoletniego Buicka albo Mustanga i wyruszyć w podróż jedną z najbardziej znanych tras świata. 


http://en.wikipedia.org/wiki/Prada_MarfaPlakat "Prada Marfa" można zakupić w sklepie internetowym http://www.worksonwhatever.com/pradamarfasignedition.aspx za... $300. Mam nadzieję, że kiedyś stanę się jego szczęśliwą posiadaczką.http://www.worksonwhatever.com/pradamarfasignedition.aspxNie wszyscy są wielbicielami estetyki minimalistycznej, ale ja jestem nią zauroczona. 
Czekam na Wasze opinie!

8 komentarzy:

 1. Ponoć to najlepsza synteza komercji w sztuce. Szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobiła gdybym na totalnym pustkowiu znalazła takie miejsce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, nawiązując do komentarza Agi - to taka oaza, więc myślałabym, że to fatamorgana ;) Plotkarę znam, oglądam i zawsze zachwycam się nad ubraniami i nad designem (aplikacja z czarnych motyli na ścianie sypialni - chyba Sereny, mmm)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy projekt. Gdybym nie wiedziała, że taka instalacja istnieje, to chyba przecierałabym oczy ze zdziwienia, bo jak to możliwe, że butik Prady jest na takim pustkowiu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten plakat jest fenomenalny, kiedyś taki będziesz miała, więc Aniu spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Minimializm to świetna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. intrygujące zdjęcie:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. your blog is great! :)

  my blog is new and i would be very happy if you take a look at it!

  XOXO

  http://wiebkembg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Orientuje sie ktoś z Was jakie ma wymiary ten poster Prada Marfa w Penthausie Lily? bo na ekranie to kolos wydaję się potęzny

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...